Keliaukime kartu į J. Basanavičiaus gimtinę

Vasario 12 dieną (šeštadienį) Užsienio lietuvių studentų klubas, pradėdamas minėti Vasario 16-ąją, vyksta į pažintinę kelionę po Suvalkiją, prisimenant Lietuvos tautinio judėjimo veikėją, ideologą, mokslininką ir gydytoją Joną Basanavičių, mums dar gerai žinomą kaip Lietuvių konferencijos, kurioje buvo išrinkta Lietuvos Taryba, pirmininką; tapusį Tarybos nariu ir pirmininkavusį jos 1918 02 16 posėdžiui, priėmusiam Vasario 16 Aktą.

Jono Basanavičiaus gimtinėje pristatoma atstatyta pasiturinčio Suvalkijos ūkininko vienkiemio sodyba su XIX a. pabaigos – XX a. pradžios tradiciniais, šiam kraštui būdingais gyvenamaisiais ir ūkiniais trobesiais. Tai vienintelė atstatyta Vasario 16-osios Akto signataro gimtoji sodyba. Nuotr. aut. Lietuvos nacionalinis muziejus

✅ REGISTRACIJA:
https://forms.gle/ZGqcURDsBFBX23MN6
✅ Užpildę registracijos formą prisijunkite prie privačios facebook grupės:
https://www.facebook.com/groups/926854938219436

Kelionės programa:
Vasario 12 d. (šeštadienį)

7.00 val. išvykstame iš Vilniaus nuo „Lietuvių namų“.

8.30 val. iš Kauno nuo PC „Mega“. Kelionė į Suvalkiją. Pakeliui užsukame į Bartninkus, kur būtina pamatyti Šv. Petro ir Povilo bažnyčios griuvėsius. Bažnyčia pastatyta 1790 m. XVIII a. pabaigoje, prie jos veikė parapinė mokykla. Po 1831 m. sukilimo buvo sudarytas Bartninkų majoratas, kurį 1835 m. Rusijos caras padovanojo generolui G. Nestcui. 1944 m. bažnyčia buvo labai apgriauta, bet ypatinga aura išliko iki šių dienų.

10.00-11.00 val. – Dr.J.Basanavičiaus gimtinėje pristatoma pasiturinčio Suvalkijos ūkininko vienkiemio sodyba su to laikotarpio išplanavimu, tradiciniais statiniais. Muziejuje esantys eksponatai pasakoja apie lietuvių tautinio atgimimo pradininko, gydytojo, kultūros ir visuomenės veikėjo J. Basanavičiaus gyvenimą ir veiklą, aplinkui auga didžiulis Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas, užveistas 1989 m.

Jono Basanavičiaus gimtinė.
Nuotr. aut. Lietuvos nacionalinis muziejus

11.30- 13.00 val. – Leidžiamės į ekskursiją po Kybartus. Kybartai – pietvakarių Lietuvos miestelis, įsikūręs prie Lietuvos ir Rytų Prūsijos (nuo 1946 m. – Kaliningrado sritis) sienos. Kybartų kaimą įkūrė karalienė Bona kolonizuojant Sūduvą. Lankysimės prie prieškarinės Lietuvos Respublikos muitinės pastato. Būsime prie pastato, kuriame 1940 m. birželio 15 d. paskutinį kartą, prieš pasitraukdamas iš Lietuvos, vakarieniavo Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona. Apžvelgsime Kybartuose esančias tris bažnyčias ir cerkvę. Dvejose iš jų – Eucharistinio Pasivaikščiojimo pabaigoje nusileisime į Kybartų miesto požemį, kurį projektavo Prancūzų inžinieriai, pastatė Vokiečiai, o finansavo statybas carinė Rusija 1863 metais. 2017 m. Kybartų bendruomenė šį 104 m. ilgio ir 14 m. pločio požemį atnaujino. Tai požemis, kuriame būtina pabūvoti.

13.45-14.30 val. – laisvas laikas pietums kavinėje „Robeda“.

15.00- 16.30 val. – ekskursija po gražiausią Suvalkijoje Paežerių dvaro sodybą, prilygintą Lietuvos Versaliui. Ekskursijos metu apžiūrėsime dvaro rūmuose įkurtą Vilkaviškio krašto muziejų, kuriame parengtos gamtos, krašto ir išeivijos istorijos, žymių visuomenės veikėjų nuolatinės ekspozicijos. Kultūros centras saugo keletą labai jaukių didžiųjų Sūduvos vyrų — Jono Basanavičiaus ir Vinco Kudirkos — eksponatų.Grįždami namo, aplankysime Vilkaviškio J. Basanavičiaus aikštę ir apžiūrime įspūdingą paminką patriarchui.

17.00 -20.00 val. – kelionė į Vilnių per Kauną.+Kadangi iki tikslo turėsime daug gražaus laiko, organizuojame UŽKANDŽIŲ KONKURSĄ! Užkandukai turi būti nedideli, bet mažiausiai 6 vienetai visiškai vienodų 🙂 Galima pasiruošti ir kelių rūšių užkandžių, bet balsavimas vyks už kūrinį, o ne už kūrėją :))) Laukia prizai!+1 faktas apie J. Basanavičių. Jei ULSK narys pasakys įdomų faktą apie J.Basanavičių (kelionės į priekį metu), kurio dauguma narių nebus girdėję, taip pat laukia šauni dovanėlė!

✅ REGISTRACIJA:
https://forms.gle/ZGqcURDsBFBX23MN6
✅ Užpildę registracijos formą prisijunkite prie privačios facebook grupės:
https://www.facebook.com/groups/926854938219436Susisiekite, jei turite klausimų:
864704407-Aira, aira.ulsk@gmail.com*Kelionė skirta ULSK nariams ir yra nemokama.
*Į kelionę galima vykti tik turint galimybių pasą.

Patinka? PasidalinkShare on Facebook
Facebook
0Share on VK
VK
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter