Į Lietuvą atkeliauja tarptautinė verslo paroda: savo idėjas pristatys net 180 jaunųjų bendrovių

Birželio 29-ąją, nuo 10.30 iki 14 val., Lietuvoje virtualiai vyks didžiausia Europos moksleivių ir studentų verslų paroda „eXpo“. Parodoje savo verslo idėjas – kuriamus produktus ir vystomas paslaugas – pristatys net 180 jaunųjų bendrovių, kurias mokyklose ir universitetuose įkūrė daugiau nei 800 jaunųjų antreprenerių iš Lietuvos ir 38 Europos valstybių.

Lietuvoje vykti turėjęs, tačiau nuotoliniu būdu dėl COVID-19 pandemijos organizuojamas renginys atidarys pirmąjį Europos antreprenerystės festivalį „Gen-E 2021“, kuris šalyje rengiamas siekiant pradėti platesnę diskusiją apie verslumo ugdymą ir stiprinti antreprenerystės kultūrą. Daugiau nei dvi savaites vyksiantis festivalis apjungs du kasmetinius, didžiausius europinio „Junior Achievement“ jaunimo verslumo ugdymo organizacijų tinklo konkursus – moksleivių ir studentų, kurių laimėtojai bus paskelbti liepos 15 dieną tiesioginėje geriausių Europos jaunimo verslų apdovanojimų transliacijoje.

„Renginio pavadinimas – tai akronimas, pristatantis naują europiečių antreprenerių kartą, kuri renkasi veikti, kurią į priekį veda atviras požiūris ir kurių mąstysenoje problemos virsta galimybėmis. Džiaugiuosi, kad daugelis verslus kuriančių moksleivių ir studentų idėjų jau šiandien keičia rytojų ir iš naujo apibrėžia tai, kaip atrodys mūsų visų ateitis“, – teigia šiais metais festivalio „Gen-E 2021“ šeimininke tapusios jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė. „Kasdien ugdydami jaunimą įsitikinome, kad parodytas dėmesys ir ištarti padrąsinantys žodžiai yra kalnus verčiantis postūmis jauniems žmonėms ir toliau kurti. Prisidėkite prie jų augimo – aplankydami, susipažindami ir palaikydami moksleivių ir studentų komandas“, – dalyvauti parodoje kviečia A. Rusteikienė.

Europos moksleivių ir studentų verslų „eXpo“ dalyvaus net 6 lietuvių komandos. Dvi iš jų šaliai atstovauja Europos jaunimo verslumo konkursuose. Tarp mokinių varžosi geriausia 2021 metų Lietuvos moksleivių jaunoji bendrovė „Yuffi“. Komanda kuria virtualius meniu restoranams, kuriuos klientai gali pasiekti savo išmaniųjų naršyklėse, priliesdami telefoną prie ant restorano staliukų priklijuotų NFC jutiklių ir taip maistą bei gėrimus užsisakyti be padavėjų tarpininkavimo. Su Europos studentų verslais konkuruoja geriausia 2021 metų Lietuvos studentų jaunąja bendrove paskelbta komanda „ForFun“, sukūrusi stalo žaidimą pavadinimu „Kondigno“, kurį papildo mobilioji aplikacija, leidžianti žaidimą žaisti ir akliesiems bei silpnaregiams.

Dalyvauti ir susipažinti su Lietuvos ir Europos jaunimo verslo idėjomis gali visi norintieji. Parodos svečiams taip pat bus suteikta galimybė balsuoti už jiems labiausiai patinkančią moksleivių ir studentų komandą. Daugiau informacijos ir registracija – festivalio interneto svetainėje.

Šiais metais festivalio organizatorių – europinio „Junior Achievement“ tinklo ir jo narių „Lietuvos Junior Achievement“ – žinutė jaunimui – „Render the Future“ (liet. „Ateitį įsivaizduok iš naujo“). Kartu su Europos verslo ir politikos lyderiais, kultūros atstovais, nuomonės formuotojais ir visuomenės veikėjais bei Lietuvos jaunimu organizatoriai klausia, kokią žinią apie ateitį galime parsinešti vaizduotėje nukeliavę į 2051-uosius metus ir ragina iš naujo įsivaizduoti septynias svarbias rytojaus temas: „Ateities pinigai“, „Švarus oras“, „Socialinių tinklų poveikis“, „Kibernetinis saugumas“, „Ateities keliavimas“, „Dirbtinis intelektas“ ir „Gamtinių išteklių mažėjimas“.

„Gen-E 2021“ rėmėjai Lietuvoje: institucinis partneris Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nacionaliniai partneriai SEB bankas, „Moody‘s“, „UPS“ ir Vilniaus miesto savivaldybė, vietos partneriai „Scandagra“ ir Kauno miesto savivaldybė, informaciniai partneriai „Delfi“ ir „Verslo žinios“.

„Lietuvos Junior Achievement“ inf.

Šaltinis svietimonaujienos.lt

Patinka? PasidalinkShare on Facebook
Facebook
0Share on VK
VK
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter