L. Linkevičius pasveikino Rytų kraštų lietuvių jaunimo seminaro dalyvius

Rugsėjo 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje prasidėjo jau trečius metus iš eilės organizuojamas seminaras Rytų kraštų lietuvių  jaunimui, kuriuo siekiama palaikyti ir stiprinti ryšius su užsienio šalyse gyvenančiais lietuviais ir lietuvių kilmę turinčiais asmenimis. Į dviejų dienų renginį susirinko 20 lietuvių kilmės jaunuolių iš Armėnijos, Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos.

Ministras Linas Linkevičius pasveikino seminaro dalyvius ir ragino juos būti aktyviais Globalios Lietuvos nariais.

„Lietuva skiria ypatingą dėmesį ryšių su išvykusiais ar užsienyje gyvenančiais tautiečiais palaikymui ir aktyviai siekia įtraukti juos į valstybės gyvenimą, panaudoti jų patirtį ir potencialą. Kiekvienas lietuvis ar su Lietuva save siejantis asmuo, nesvarbu, kur jis dirbtų ir gyventų, gali prisidėti prie valstybės ir visuomenės pažangos. Lietuvai reikia Jūsų idėjų, žinių ir energijos“, – sakė ministras Rytų kraštų lietuvių  jaunimo atstovams.

Seminaro metu dalyviams bus pristatomos Lietuvos užsienio politikos aktualijos, vyks diskusija apie lietuviškos tapatybės paieškas, valstybingumo išsaugojimą, bendruomeniškumo ir pilietiškumo svarbą, bus pristatomos studijų Lietuvoje galimybės. Jaunuoliai dalyvaus ir praktiniuose mokymuose, kuriuose gilins žinias apie lyderystę, bendraminčių telkimą, bendruomeniškumo ir savanorystės skatinimą.

Seminaras organizuojamas įgyvendinant „Globalios Lietuvos“ programą, kurios koordinatore yra Užsienio reikalų ministerija.

URM inf., nuotr.

Patinka? PasidalinkShare on Facebook
Facebook
0Share on VK
VK
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter