Jauniems mokslininkams – galimybė pasaulinio lygio mokslininko karjerai Lietuvoje

60 jaunų mokslininkų dar šiais metais turės galimybę pradėti tarptautinio lygio karjerą Lietuvoje. Dvejus metus trunkančios podoktorantūros stažuotės metu jauni tyrėjai galės ne tik darbuotis modernia mokslinių tyrimų įranga aprūpintuose Lietuvos mokslo centruose, bet ir dalį stažuotės laiko tobulintis garsiausiuose savo srities pasaulinių tyrimų centruose, tokiuose kaip Kembridžas ar Oksfordas. Iš tokių mokslinių stažuočių jauni tyrėjai parsiveš į Lietuvą naujausių idėjų ir bendradarbiavimo kontaktų.

„Jauniems mokslininkams podoktorantūros stažuotės sudaro išskirtines sąlygas vykdyti tarptautinio lygio mokslinius tyrimus Lietuvoje, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. – Tikimės, kad iš jų išaugs tokie pasaulinio lygio mokslo šviesuliai kaip V. Šikšnys ir S. Klimašauskas, kurių pasiekimai rodo, kad Lietuva gali puikiai konkuruoti tarptautinėje mokslo erdvėje“.

Kaip pabrėžia ministrė J. Petrauskienė, labai svarbu, kad podoktorantūros stažuotės ne tik skatina perspektyvius tyrėjus baigus doktorantūrą rinktis mokslininko karjerą, bet ir leidžia susigrąžinti jaunus talentus, doktorantūrą baigusius užsienyje.

Dvejiems podoktorantūros stažuotės metams vienam mokslininkui numatoma skirti 72,4 tūkst. eurų. Jaunieji mokslininkai stažuotei gali pasirinkti norimą instituciją ir pasikviesti pageidaujamą stažuotės vadovą.

Mokslo ir studijų institucijos nuo balandžio 14 d. iki birželio 13 d. kviečiamos teikti paraiškas podoktorantūros stažuočių finansavimui. Tam numatoma skirti 4,35 mln. eurų ES investicijų.

Iš viso 2014–2020 m. ES struktūrinio finansavimo etapu podoktorantūros stažuočių finansavimui pagal tris kvietimus numatoma skirti virš 10,4 mln. eurų. 2007–2013 m. podoktorantūros stažuotes yra gavę 225 jaunieji mokslininkai.

Daugiau informacijos dėl podoktorantūros stažuočių: http://www.lmt.lt/lt/kvietimu-kalendorius/kvietimas/363.html

ŠMM inf., nuotr.

Patinka? PasidalinkShare on Facebook
Facebook
0Share on VK
VK
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter