Svečiuose pas Čikagos lietuvius

Pavasarėjant žinia apie Užsienio lietuvių studentų klubą (ULSK) ir jo veiklą nukeliavo net už Atlanto! Čikagoje viešėjusi ULSK pirmininkė, Vilniaus lietuvių namų Užsienio lietuvių skyriaus vyresnioji metodininkė Aira Gurauskaitė turėjo galimybę susipažinti su lietuvių bendruomenėmis, jų veiklomis, dalyvauti susitikimuose, posėdžiuose, šventėse bei minėjimuose, o svarbiausia – organizuoti susitikimus su jaunimu, besidominčiu studijų galimybėmis Lietuvoje.

Labai džiaugiuosi įvairiapusiškai vaisinga savo kelione, kurios metu įvykdžiau ir savo misiją – atnešiau žinią apie Užsienio lietuvių studentų klubą Amerikos lietuviams, kurie turėjo išties nemažai klausimų apie aukštąjį mokslą, studijų kainas, valstybės finansuojamas vietas, profesijas, diplomų pripažinimą, įsidarbinimo galimybes, gyvenimą, valstybines stipendijas ir paramas ir dar daug įvairių klausimų, liečiančių grįžimo į Lietuvą temą. Labai džiaugiuosi galėjusi gyvai į juos atsakyti, o svarbiausia – užmegzti ilgalaikius ryšius – juk jie ir yra svarbiausi, norint kažką pradėti, – šypsosi Aira.

Per viešnagės Čikagoje laikotarpį ULSK pirmininkė dalyvavo Pasaulio lietuvių centre vykusiame Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjime bei čia pat kasmet vykstančioje Kaziuko mugėje, pilnoje austų juostų, drožinių, gintarų ir kvepiančioje juoda duona ir rūkytomis dešromis.

Minėti jau 30-tai, jubiliejinei, Kovo 11-ajai Čikagos lietuviai ruošėsi ypatingai, tačiau visą pasaulį ištikusi Covid-19 viruso pandemija, deja, planus pakoregavo ir visi Illinojuje vykę susibūrimai buvo uždrausti.

Patinka? PasidalinkShare on Facebook
Facebook
0Share on VK
VK
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter