Hurgadoje duris atvėrė naujas lietuvių bendruomenės centras

Hurgadoje duris atvėrė naujas lietuvių bendruomenės centras 2017 10

Hurgadoje Lietuvos Respublikos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius dalyvavo lituanistinės mokyklėlės „Jūros arkliukai“ mokslo metų pradžios šventėje ir lietuvių bendruomenės centro atidaryme.

Sveikindamas susirinkusius, ambasadorius A. Daunoravičius pasidžiaugė vietinių lietuvių noru burtis ir pasveikino juos šį gražų norą pavertus realybe. Ambasadorius pastebėjo, kad šiandien lietuviai dėl įvairių priežasčių yra pasklidę po platųjį pasaulį, neretai atsidurdami toli nuo Lietuvos, tačiau tai nereiškia, kad jų ryšiai su Lietuva, jos žmonėmis, kultūra turi nutrūkti. Jis išreiškė viltį, kad kartu su lietuvių bendruomenės centro įkūrimu šie ryšiai bus ir toliau puoselėjami ir stiprinami.

Šventės metu kalbėję bendruomenės atstovai džiaugėsi, kad bendromis pastangomis pavyko įrengti patalpas, sukurti sąlygas mokyklėlei toliau tęsti savo veiklą. Akcentuota, jog lietuvių bendruomenės centras ypač reikalingas – Hurgados ir apylinkių lietuviai jaučia poreikį ne tik mokyti savo vaikus kalbėti lietuviškai, tačiau ir patys nori pabendrauti su tautiečiais, pasidalinti aktualijomis, pabūti lietuviškoje aplinkoje, kartu atšvęsti lietuviškas šventes.

Egipto rytinėje pakrantėje esančiame populiariame kurorte per pastaruosius porą dešimtmečių susiformavo lietuvių bendruomenė, šiuo metu sudaranti keletą šimtų lietuvių.

Naujuosius mokslo metus „Jūros arkliukuose“ šiemet pradeda keturiolika mokinių.

URM inf., nuotr.

Patinka? PasidalinkShare on Facebook0Share on VKEmail this to someoneShare on Google+0Tweet about this on Twitter