Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė Rugsėjo 1-osios šventę sutiko Vilniaus lietuvių namuose

SMM nuotr rugsejo 1 2017

Rugsėjo 1-ąją švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sutiko daugiatautėje, 27-erius metus gyvuojančioje mokykloje – Vilniaus lietuvių namuose. Mokykloje šiemet mokosi apie 400 mokinių. Tai 35 tautybių vaikai iš viso pasaulio, dauguma jų lietuviškos kilmės. Tarp šiemet mokyklą baigsiančių abiturientų – 11 skirtingų tautybių vaikai.

Pirmą kartą šioje mokykloje šiemet mokysis vaikai, atvykę iš Vietnamo, Turkijos ir Norvegijos.  Mokykla kasmet priima vaikus iš karo nuniokotos Rytų Ukrainos. Vilniaus lietuvių namuose mokosi ir jaunuoliai iš tolimų šalių – Argentinos, Urugvajaus, Venesuelos.

lietuviu namai rugsejo 1 2017 smm nuotr

18-ai pirmokų, kurie taip pat skirtingų tautybių ir ne visi kalba lietuviškai, ministrė išdalino valstybės 100-mečiui skirtus pirmokų pasus.

Pradėję mokytis šioje mokykloje bet kurio amžiaus vaikai pirmus metus lanko išlyginamąją klasę, kurioje 22 val. per savaitę mokosi lietuvių kalbos, ir po metų visi jau puikiai kalba ir mokosi iš lietuviškų vadovėlių. Mokyklai tenka tikrai neeilinė misija suvienyti tiek įvairių tautybių, papročių, religijų skirtingų vaikų, išmokyti juos lietuvių kalbos, stengtis, kad čia jie jaustųsi saugiai ir gerai.

„Jei savo mokyklą vadinate namais, o tai labai jaučiasi būnant čia šiandien, kur stiprus bendruomenės jausmas, tai visi kartu galite nuveikti daug gražių dalykų ir pasiekti didelių tikslų. Čia namai visai šiai daugianacionalinei bendruomenei. Atviromis akimis ir širdimis nerkit į didžiulį žinių pasaulį, kur jūsų laukia daug žinių, paslapčių ir įdomių dalykų. Visiems linkiu sėkmingų naujų mokslo metų“, – su Lietuvių namų bendruomene pasisveikinusi bene 7 skirtingomis kalbomis sakė ministrė J. Petrauskienė.

Rugsėjo 1-osios šventėje mokykloje skambėjo ir gruziniškos dainos, ir lietuviška kepurinė, ir švedų populiarios dainos aranžuotė fleitai.

ŠMM inf., nuotr.

Patinka? PasidalinkShare on Facebook0Share on VKEmail this to someoneShare on Google+0Tweet about this on Twitter