Stovykla, sukvietusi mylinčius bei norinčius labiau pažinti Lietuvą

stovykla lietuva esi buvai ir busi 2015

Šių metų liepos 1-10 d. Vilniuje jau penktąjį kartą vyko lietuvių kilmės tremtinių ir politinių kalinių palikuonių bei etninių žemių lietuvių vaikų vasaros stovykla „Lietuva – esi, buvai ir būsi“. Stovykla tapo tradicija ir kasmet į ją yra sukviečiami mokiniai iš daugelio pasaulio lietuviškų formaliojo ir neformaliojo ugdymo mokyklų. Šiemet iš viso susirinko 45 stovyklautojai iš Ukrainos, Rusijos, Rusijai priklausančios Kaliningrado srities, Baltarusijos, Latvijos ir JAV.

Vaikų veikla rūpinosi jaunas vadovų kolektyvas – trys iš jų – užsienio lietuvių studentų klubo nariai Tomas Kibisz, Jurgita Kibisz ir Irena Kowalewska. Jie ne tik mielai leido laiką su vaikais, bet ir įgijo daug organizacinių gebėjimų, kurie jiems pravers ateityje. Mūsų studentus labai pamėgo stovyklos dalyviai, atsisveikinant jie sulaukė daug padėkos atvirukų.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stovyklos organizatoriai mokiniams pasiūlė nemažai nuotykių ir edukacinių užsiėmimų. Stovyklautojai mokėsi lietuvių kalbos, kūrė projektus apie Lietuvos geografinę padėtį, kalbą ir jos istoriją, nacionalinius simbolius, noriai ir energingai dainavo patriotinę Andriaus Mamontovo dainą „Geltona. Žalia. Raudona“. Tie, kurie geriau mokėjo lietuvių kalbą, stengėsi bendrauti lietuviškai ir tuo nepaprastai džiaugėsi. Liepos 6-ąją dieną stovyklos dalyviai tradiciškai su visais pasaulio lietuviais giedojo Tautinę giesmę.

Vaikai taip pat turėjo kūrybines dirbtuves: mokėsi piešti portretus ir Vilniaus istorijos momentus, lietuviškai skaitė ir vertė į rusų kalbą legendą apie Vilniaus įkūrimą, dekoravo spalvotu moliu keramines lėkštes, kūrė menines instaliacijas. Patriotiški jausmai buvo ugdomi žiūrint kiną: susidomėjimo sulaukė lietuvių filmas „Ekskursantė“. Stovyklautojai taip pat vyko į kelias ekskursijas su rusiškai arba ir lietuviškai kalbančiu gidu: po Vilnių, Rumšiškių liaudies buities muziejų (Kaišiadorių raj.), Europos parką. Stovyklos dalyviams buvo suorganizuota edukacinių bei praktinių užsiėmimų: Vilniaus Taikomosios dailės muziejuje, išklausytas pasakojimas „Gėlių vaikai“ bei buvo galima pasidaryti hipių judėjimą reprezentuojančią apyrankę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lietuvos nacionaliniame muziejuje papasakota apie heraldiką ir pasiūlyta nusipiešti savo šeimos ar giminės herbą. Vikingų kaime (Širvintų raj.) lankymosi metu buvo išbandyti Mindaugo laikų Lietuvos ginklai ir šarvai. Įdomi atrakcija – žaisti tų laikų žaidimus, malti grūdus bei kepti blynus tikromis to laikotarpio sąlygomis. Galiausiai, kad vaikai stiprėtų fiziškai, ugdytų drąsa ir ištvermę buvo organizuojamas apsilankymas Vilniaus „Uno“ nuotykių parke. Be to laisvalaikiu stovyklos dalyviai žaidė sportinius žaidimus, šoko diskotekoje, plaukiojo upelyje.

Taip greitai prabėgo dešimt dienų, liko geri prisiminimai vaikams ir mūsų vadovams.

Tikimės, kad kitais metais bus dar daugiau norinčių prisijungti. Juk stovykla „Lietuva – esi, buvai ir būsi“ – mylintiems Lietuvą ir norintiems visokeriopai pažinti ją geriau.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Patinka? PasidalinkShare on Facebook0Share on VKEmail this to someoneShare on Google+0Tweet about this on Twitter