Ministras D. Pavalkis sveikino užsienio lietuvius

Gegužės 30 diena paskutinis skambutis aidėjo Vilniaus gimnazijos „Vilniaus lietuvių namai“ abiturientams, atvykusiems į Lietuvą mokytis iš Lenkijos, Moldovos, Kazachstano, Urugvajaus, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos. Visi 19 lietuvių kilmės abiturientų ketina studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose.

„Sveikinu Jus, grįžusius į savo tėvų šalį mokytis ir gyventi. Tikiu, kad čia realizuosite visas savo svajones, drąsiai eisite pasirinktu keliu“, – sakė abiturientams Paskutinio skambučio šventėje dalyvavęs švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis.

Gimnazijoje iš viso mokosi 300 mokinių iš 26 pasaulio šalių. Dauguma jų – užsienio lietuviai, tremtinių vaikaičiai, atvykę mokytis į Lietuvą. Lietuva taip pat stengiasi sudaryti sąlygas svetur gyvenantiems lietuviams, jų vaikams mokytis gimtosios kalbos, pažinti šalies istoriją ir kultūrą.  „Daugelyje  pasaulio šalių veikia  lietuviškos mokyklos, kurios yra tarsi tiltas, jungiantis lietuvius Tėvynėje ir pasaulyje. Lietuva visada laukia sugrįžtančiųjų,“- sakė ministras.

Šiais metais užsienyje veikiančiose lietuviškose bendrojo ugdymo mokyklose Maskvoje, Rygoje, Pelesoje, Punske, Rimdžiūnuose, Vokietijoje mokyklas  baiga 90 abiturientų.

31-oje pasaulio šalyje veikia per 160 mokyklų lituanistinių mokyklų (neformaliojo švietimo), kuriose mokosi daugiau negu 6,3 tūkst. vaikų.

Paskutinę gegužės mėnesio savaitę paskutinis skambutis nuskambėjo visose Lietuvos mokyklose. Jas baigia per 36 tūkst. abiturientų.

P. Taraškevičiaus nuotr.

Patinka? PasidalinkShare on Facebook
Facebook
0Share on VK
VK
Email this to someone
email
Tweet about this on Twitter
Twitter